Dijital Rehberiniz

Kategori: Kripto Paralar

Binance Güvenilir Mi?

Son bir kaç yılda dünyada kripto paralar olan ilgi fazlası ile attı. Bu artış da beraberinde kripto para borsalarına olan ihtiyacı arttırdı. Kripto para borsaları arasında ise Binance borsası ilk akla gelen borsa haline geldi. Hem ülkemizde hem de dünyada Binance en çok kullanıcıya sahip borsa. 

Fakat art arda gelen Kripto borsaların dolandırıcılık haberleri herkesi tedirgin bir hale getirdi. İnsanlar artık para yatıracak borsaların onlara sağladığı güvenliğe çok önem vermeye başladı. Binance borsası ise sunduğu farklı güvenlik protokolleri ile insanlara kısa zamanda fazlası ile güven vermeyi başardı.

Binance Borsası Güvenilir Mi?

Güvenlik konusunda Binance borsası diğer borsalardan ayrı sistemler yürütüyor. Binance bu sistemlerin karşılığını da fazlası ile alıyor. İlk olarak dikkat çeken nokta Binance borsasının yüksek hacmi. Binance güvenilir mi? diye merak eden kişiler borsanın hacmine hemen dikkat eder. Binance tüm dünyada en yüksek hacme sahip kripto para unvanına sahip. 

Binance Para Gönderme İşlemleri

Bir diğer yandan Binance borsasından başka bir yere para göndermek onay kodları gerekir. Bu onay kodları kullanıcıların telefonuna, mailine ve Google Authenticator uygulamalarına gelir. Belli bir sürede bu kodlar girilmez ise sistem gönderme işlemini onaylamaz. Ayrıca Türkiye uzantısı olan Trbinance ile kullanıcılar anlaşmalı bankalardan paralarını çekebilir.  Buna ek olarak Binance borsası kendi kripto parasına sahiptir. BNB Coin adı verilen bu coin 600 dolar seviyelerine ulaştı. BNB coin de Binance’ın güvenilirliği fazlası ile arttırıyor.

Yeni Terazi Etiketleri ve Özellikleri

Elektronik teraziler günümüzde her yerde kullanılmaktadır. En küçük bakkaldan en büyük markete kadar her yerde karşımıza çıkan elektronik teraziler hem çok akıllı hem de çok fonksiyona sahiptir. Manavlarda veya pazarlarda karşımıza çıkan elektronik teraziler hem satıcının hem de alıcının işini kolaylaştırmaktadır.

Tarttığı meyve veya sebzeye göre fiyat oranını belirten bu teraziler, tüm değerleri küçük etiketlere dökerek müşterinin de görmesini sağlamaktadır. Elektronik terazilerden çıkan bu etiketler, satıcının fiyatları daha kolay hesaplayabilmesine imkân tanımaktadır. Terazi etiketi üzerindeki değerler barkod okuyucu tarafından hesaplanmaktadır. Bu nedenle elektronik terazi kadar bu terazilerin sahip olduğu etiket kâğıtlar da çok önemlidir. Tüm işlem bu etiketlerde gizlidir.

Terazi Etiketlerinin Avantajları

Eskiden bakkal veya manavlarda ağırlıkla çalışan teraziler kullanılmaktaydı. Bu teraziler iki kefeliydi. Terazinin bir kefesine satılan ürün konulurken diğer tarafa kaç kilo ağırlık olması istendiyse o ağırlıkta demir kilolar konulmaktaydı. Bu durum hem satıcıyı hem de müşteriyi fazla bekletmekteydi. Örneğin müşteri iki kilo domates alacaksa satıcı iki kiloya denk getirmek için sürekli domates ekleme çıkarma yapmak zorundaydı. Bu durum satıcı için daha fazla zaman kaybetmeye neden olduğu gibi müşterinin de daha fazla beklemesine sebep olmaktaydı. Ancak elektronik terazilerin çıkmasıyla müşteri göz kararı ne kadar ürün istediyse bu teraziler bunu kolaylıkla hesaplamaktadır.

Müşteri için 1 kilo 600 gram yeterli ise elektronik teraziler otomatik olarak küsüratlı değerleri de hesaplamaktadır. Toplam tutarı etiket sistemine yansıtarak hem satıcının hem de müşterinin görmesini sağlamaktadır. Terazi etiketleri sayesinde günümüzde birçok satıcının işi kolaylaşmıştır. Zaman kazanan satıcılar, hem hesaplarını daha iyi yapmanın hem de daha çok iş yapmanın keyfini yaşamaktadır.

Terazi Etiketlerini Nasıl Kullanırım?

Terazi etiketleri, elektronik teraziler için özel üretilmiştir. Bu etiketler rulo şeklinde yapışkan bir kâğıda sarılı olarak satılmaktadır. Bir iş yeri kendi hesabına göre bu etiketleri toptan da alabilir. Toptan alınan etiketler daha uygun fiyata gelmektedir. Terazinin bu kâğıtlara özel bir bölmesi bulunmaktadır. Bu bölmeye rulo şeklindeki etiketleri koyarak kullanabilirsiniz. Terazinin vereceği talimatlara göre yazdırılan değerler etiketlere yansımaktadır.

© 2022 Kozmik Rehber

Theme by Anders NorenUp ↑